Czy antygona jest lekturą obowiązkową

Pobierz

W naszym spisie lektur dla trzeciej klasy gimnazjum znajduje się książka pod tytułem "Antygona".. Pytania .. 27% Czy "Antygona" powinna być lekturą szkolną ?56% "Książki warte umieszczenia w spisie lektur gimnazjalnych" 27% Uzasadnij, że Twoja ulubiona książka powinna znaleźć się w spisie lektur szkolnych 27% Czy "Antygona" powinna być lekturą szkolną ?. Jestem przekonana, że jej szata graficzna ułatwi odbiór tak ważnej fabuły.Jan 22, 2021W piątek opublikowało m.in. podstawy do języka polskiego, a wraz z nimi nową listę lektur do szkół ponadpodstawowych.. 24 edukacja Lista lektur podzielona jest na lektury obowiązkowe i.kanon lektur lista lektur obowiązkowych książki, które powinno się przeczytać lektury godne (warte) uwagi (polecenia, zainteresowania) lektura obowiązkowa powieść, której nieznajomość dyskwalifikuje w towarzystwie książka, której nie można nie znać wartościowa książka (powieść, dzieło literackie) arcydzieło gatunku wybitna powieść bestsellerSofokles, "Antygona" .. z których jeden musi być lekturą obowiązkową.. 2 Douglas Hofstadter - pisarz amerykański.Jun 9, 2021W literaturze chodzi o to, aby zobaczyc siebie.. W kazdej literaturze jest odpowiedz na pytanie.. Szkoła - zapytaj eksperta (1184) Szkoła - zapytaj eksperta (1184) Wszystkie (1184) Język angielski (743) Język polski (210) Matematyka .1..

"Antygona" jest bardzo krótką lekturą, więc uczeń zaczyna ją czytać.

Komentarze (4) Brak komentarzy dodaj komentarz 9.3.2011 (17:33)anciak05-porusza problem moralności, który zawsze jest aktualny-porusza kwestię czy ważniejsze jest prawo krajowe czy prawo boskie-pokazuje jak może się skończyć się prowadzenie złej polityki, niezgodnej z obyczajami-zadaje pytanie czy zgoda na działania władzy w każdym przypadku jest konieczna i słusznakraterze" (fragmenty) Wybór innych tekstów kultury.. Uważam, że powieść Sienkiewicza nie powinna znaleźć się w kanonie lektur szkolnych.. "Pan Tadeusz" przynosi przepiękne opisy litewskiej przyrody.Czy powieść historyczna Sienkiewicza pt. "Krzyżacy" powinna znaleźć się w spisie lektur szkolnych?. Przygotowując się do lekcji, przeczytaj materiał pomocniczy nr 1.. Jest to tragedia Sofoklesa, która ma służyć za wzór tragedii antycznej.. Pierwszym z nich jest przede wszystkim przedstawienie historii okupacji w nieco innym świetle, inaczej niż podręczniki, z których uczeń korzysta podczas lekcji historii.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Czy słusznie Krzyżacy są lekturą obowiązkową?. Miłość w Zakopanem, włóczęga do rana po Sopocie.Przedstawię teraz kilka argumentów, które wyjaśnią dlaczego powieść ta jest lekturą obowiązkową w gimnazjum.. Jak żyjemy na świecie, pośród rowiesników, nie wiemy czy postepujemy dobrze i czy bedziemy szczesliwi w przyszłosci..

92% Dlaczego "Syzyfowe Prace" są obowiązkową lekturą gimnazjalisty .

Pojawia się poezja Wencla, ale także Świetlicki, Tokarczuk czy Dukaj.Świadomośd, że "Antygona" Sofoklesa jest lekturą obowiązkową w szkole ponadpodstawowej wpłynęła na to, że sprawdzałam również szczegółową wiedzę uczniów dotyczącą bohaterów dramatu i sytuacji w nim przedstawionych.Książka ta jest też wydana w bardzo dobrej jakości i z ułatwiającą czytanie czcionką, co naprawdę czyni ją pozycją godną do polecenia.. Antygona została napisana przez Sofoklesa w 442 r. p.n.e. To idealny przykład starożytnej tragedii, której wątkiem głównym jest walka o władzę pomiędzy dwoma braćmi.. Sztuka opowiada o młodej dziewczynie imieniem Antygona, która pochodzi z rodu na którym od bardzo dawna ciąży klątwa.. 1 Kognitywistyka - dziedzina nauki zajmująca się badaniem procesów poznawczych; bada, czym jest poznanie, do czego służy i jak działa.. Od dawna jego książki budziły złe emocje wśród uczniów.. Gimnazjalista, widząc grubą jak encyklopedia książkę, rezygnuje z przeczytania jej, sięgając tym samym po opracowanie.. Pozostałe utwory stanowią kontekst literacki.. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce żyć i pracować w sposób bardziej zdyscyplinowany i z większą skutecznością".. Klasa VIII Lektury obowiązkowe: Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" Adam Mickiewicz, "Pan Tadeusz" Juliusz Słowacki, "Balladyna" Antoine de Saint-Exupery, "Mały Książę" Stefan Żeromski, &bdquo..

Jej bracia stoczyli między sobą bój w którym oboje zginęli.Książka pańskiego ojca była lekturą obowiązkową.

Czy jestesmy dobrzy dla swojej rodziny, czy duzo czasu poswiecamy jej.Moim zdaniem lektura ta powinna pozostać lekturą i jej obecność w programie jest jak najbardziej potrzebna.. Podsumowując powyższe rozważania, sądzę, iż "Antygona" Sofoklesa jak najbardziej powinna znajdować się na liście lektur szkolnych.Sep 4, 2020Czy "Antygona" powinna być lekturą szkolną?. To historia buntu przeciw niesprawiedliwości, wierności własnym zasadom i o .Sep 1, 2021Sep 1, 2021Jun 10, 2021Apr 22, 2021Apr 25, 2022Na liście lektur obowiązkowych dla poziomu podstawowego, która będzie obowiązywać od września 2019 roku, brakuje nie tylko utworów Miłosza, ale również Schulza, Iwaszkiewicza, Conrada, Bułhakowa czy Nałkowskiej.. Warto się zastanowić, czy uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej powinni ją poznać.. Pierwszym argumentem, jaki chcę przytoczyć, jest piękno opisów przyrody, często występujących w tej książce.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Jestem pewna, że Sienkiewicz utrwala mity i stereotypy, których funkcjonowanie w.32% Uzasadnij, że twoja ulubiona książka, powinna byc lekturą szkolną 56% "Książki warte umieszczenia w spisie lektur gimnazjalnych" 47% Powieści Henryka Sienkiewicza - zostawiam w szkolnym spisie lektur czy też zdecydowanie je usuwam?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt