Sprawdzian z lektury quo vadis

Pobierz

Przerwij test.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Quo vadis - test wiedzy.. Pytanie 1 /16.. W czym kompała się żona Nerona.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika "Niwa", korespondent "Gazety Polskiej" w .. "Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Sprawdź się!. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Sprawdzian z Quo vadis.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6. pytanie 1 z 15.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejQuo Vadis, pytania.. Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Do czego służyła lektyka?Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyPodczas czytania "Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. Co czytać - ciekawe lektury w tym szkolene oraz książki do czytania.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. Napisz do nas.. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Wymień trzy postacie historyczne.. Jakiego wyznania jest Ligia ?. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury, a nawet nie zaczęłam czytać, xD.Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Kto za odpłatą podjął się odszukać Ligie ?Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Kogo spotkała Ligia na uczcie u Nerona ?. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Scenariusz proponuje też grę terenową związaną z powieściowymi miejscami.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. 1. kto napisał Quo Vadis 2.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017Quo vadis - sprawdzian ze znajomości Małgorzata Mielniczuk; Quo vadis - test z lektury Kazimierz Mazur; Renesans - sprawdzian wiadomości Katarzyna Szifer-Kamińska; Renesans - test dla klasy I Małgorzata Marosz - Kochan; Renesans - zagadnienia powtórzeniowe..

Rozwiąż test!Quo vadis - test.

Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Kto opiekował się Ligią na dworze Nerona ?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Nowa lista lektur dla klas 7 i 8 (dla klas VII-VIII) szkoły podstawowej .Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Gatunek: Fikcja historyczna.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.Lektura w epoce.. Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Test składa się z 12 pytań.. "Quo Vadis" - opracowanie.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?.

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Quo vadis.. Jaką.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Jesteś w pozytywizmie.. Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?. Monika Wiertel; Roczny sprawdzian wiadomości z języka polskiego w klasie IV .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!Sprawdzian znajomości lektury "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Skomentuj.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?. To nie tylko powieść historyczna z..

Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Krzysztof Ficek Data publikacji 2012-08-06 Średnia ocena 5,00 Pobrań .Lektury, książki do czytania - co czytać.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyHenryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Test składa się z 28 pytań.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.. Udostępnij.. Udostępnij..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt