Skracanie ułamków zwykłych tomasz gwiazda

Pobierz

Skracanie ulamkow to dzielenie licznika i mianownika przez te sama.. Od czego zaczniemy, nie ma znaczenia.. W podobny sposob obliczamy kwadraty i szesciany ulamkow zwyklych.. Autor Tomasz Gwiazda, czas trwania 20:00 minut.Plik skracanie i rozszerzanie ułamków klasa 4 tomasz gwiazda.pdf na koncie użytkownika nzehifeanyi • Data dodania: 24 lis 2018.. Nie powinniście mieć kłopotów ze znalezieniem filmu.. Rozszerzanie i skracanie ulamkow kl. 5.xlsW tym kanale znajdziesz pelny wyklad - 100% lekcji - z Matematyki .. - 3 cwiczenia interaktywne na obliczanie odwrotnosci liczb naturalnych, ulamkow i liczb mieszanych Powodzenia:) Tomasz D. PASZCZYZNIE.. Szkola podstawowa.. Dowiesz się z niej, co to są ułamki równoważne, jak powstają i czy oznaczają tyle samo.. Skracanie to podzielenie licznika i mianownika przez tą samą liczbę różną od 0 i 1.Mnożenie ułamków zwykłych - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum 12.11 MB Tomasz Gwiazda Download Mp3 Odejmowanie u amk w zwyk ych o jednakowych mianownikach - Matematyka S P i Gimnazjum 18.31 MB Tomasz Gwiazda W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum -Tomasz Gwiazda (film trwa ok. 20 minut) Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków str. 59sprawdzian dzielenie ułamków zwykłych.pdf (21 KB) Pobierz..

Skracanie ułamków zwykłych - przykłady 07:35.

Powodzenia:) Tomasz D. Kartkowka zawiera zadania sprawdzajace stopien opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materialu.. 1/8 to akurat ułamek nieskracalny.Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.. i Gimnazjum.mp4 na koncie użytkownika miraug • folder UŁAMKI ZWYKŁE • Data dodania: 7 lis 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Zobaczyć i przećwiczyć, podane zadania zapisać w zeszycie z matematyki-film na YouTube .. Najpierw poszukajcie na You Tobe filmik dydaktyczny " Dodawanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach" autorstwa Tomasz Gwiazdy (możecie obejrzeć też inne filmiki), posłuchajcie zawartych w nich objaśnień, następnie przeanalizujcie przykłady z podręcznika na stronie 94.c) skracanie ułamka będącego wynikiem działania - str. 36 d) ułamek nieskracalny - str. 33 ( jest to ułamek, którego nie można skrócić tzn : nie można licznika i mianownika podzielić przez tę samą liczbę) e) wyłączanie całości, jeżeli wynik jest ułamkiem niewłaściwym - str. 36 2.. Dzielenie ułamków.. sprawdzian dzielenie ulamkow zwyklych ..

Rozszerzanie ułamków zwykłych - przykłady 06:32.

Zawartość jest taka sama jak w moim kanale YouTube tyle, że zaprezentowana w sposób uporządkowany.. OBEJRZYJ FILMY.Pod drugim prostokątem zapiszmy: Jeśli podzielimy licznik i mianownik ułamka przez tę samą liczbę, różną od zera, to nie zmieni się jego wartość.. Powodzenia:) Tomasz D. Gwiazdamatmagwiazdy.pl Tu znajdziesz pełen zbiór moich lekcji z matematyki dla szkoły podstawowej - w postaci filmów na YouTube.. ; Ułamki zwykłe składają się z dwóch liczb oddzielonych od siebie poziomą kreską (zwaną kreską ułamkową).Liczbę znajdującą się nad kreską nazywamy licznikiem, a znajdującą się pod kreską mianownikiem.Plik Odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach Matematyka S.P.. Poznasz również zasady skracania i rozszerzania ułamków zwykłych, a także dowiesz się, czym są ułamki nieskracalne.. Oddzielnie mnożymy liczniki i mianowniki.. Instrukcja.. dla Szkoly Podstawowej i Gimnazjum.. Zadanie 2.. Aby pomnozyc liczbe naturalna przez.. Gwiazda Show more Sprowadzanie.W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Rozszerzanie i skracanie ulamkow kl. 5.xlsKlasy I - III.Dodawanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach..

Dzielenie ułamków zwykłych przez liczby naturalne.

Przyklady z W podobny .sprawdzian mnożenie i dzielenie ułamków zwykłych.pdf (21 KB) Pobierz.. Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ulamkow.kartkówka z ułamków zwykłych klasa 4.pdf (22 KB) Pobierz.. Tomasz Gwiazda 1,615,112 views .Published on Dec 4, 2012 W tym kanale znajdziesz pelny wyklad - 100% lekcji - z Matematyki.. Udostępnianie.. Prezentacja przybliży wam wiedzę z rozszerzania czyli pomnożenia licznika i mianownika ułamka przez tą samą liczbę różną od 0 i 1.. Do pobrania.Szkoła Podstawowa i Gimnazjum, autor Tomasz Gwiazda.. Aby lepiej przybliżyć temat obejrzyjcie proszę prezentację na YouTube pt: " Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych-Matematyka SP i Gimnazjum".. Przygotowanie.. liczbe, lub dzielenie liczb w liczniku z odpowiednimi liczbami w mianowniku przez te sama liczbe.75.. Tomasz Dominik Gwiazda "Matematyczne Klocki Gwiazdy" - Aplikacja do nauki matematyki dla uczniów w każdym wieku wersja na iOSSkracanie ułamków zwykłych 08:21.. Obliczanie ułamka danej liczby.. ulamek (lub odwrotnie), mnozymy licznik ulamka przez te liczbe, a mianownik zostawiamy bez zmian.Plik Mnozenie ulamkow zwyklych.doc na koncie.mnożenie ułamków zwykłych klasa 5 sprawdzian.pdf (21 KB) Pobierz.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Powodzenia:) Tomasz D. .. Rozszerzanie i skracanie ulamkow kl. 5.xls Ulamki zwykle - powtorzenie * KARTKOWKI - KLASA VI..

Mnożenie ułamków przez liczby naturalne.

Ta playlista dotyczy skracania i rozszerzania ułamków zwykłych.. Rozwiązanie: Oba ułamki mają te same mianowniki, więc możemy od razu dodać liczniki.. Zadania: a) zad.. Nie wiem czy u wszystkich pojawia sie blad.. Tomasz Gwiazda 467,240 views.. Przykład 2.. Ułamki o mianownikach 10 .Zatrzymaj teraz lekcję i spróbuj samodzielnie powiedzieć, jak mnoży się dwa ułamki zwykłe.. W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Podamy definicje każdej z tych czynności.. Dodaj go jako pierwszy!Działania na ułamkach zwykłych W tym filmiku omawiam podstawowe wiadomości z wykonywania działań na ułamkach zwykłych.. Gwiazda Show more Ułamki niewłaściwe - Matematyka Szkoła Podstawowa i.Tomasz Gwiazda 351K subscribers Subscribe W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Pamiętaj, aby na końcu sprawdzić, czy ten ułamek da się jeszcze skrócić.. Rozwiązanie:Ułamki pozwalają wyrazić część pewnej całości, np. połowa tortu może być zapisana jako 1/2 (jedna druga), a ćwierć czekolady jako 1/4 (jedna czwarta).. Dzielenie licznika i mianownika ułamka przez tę samą liczbę nazywamy skracaniem ułamka.. Lekcja wideo Obejrzyj na Youtubie Przykład 1.. Odwrotność liczby.. Oblicz ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt