Opowiadanie twórcze o złotej rybce

Pobierz

Kiedyś jednak.Życie mieszkającego nad jeziorem Rybaka było dość monotonne: łowił ryby, sprzedawał je, kupował jedzenie, wracał do domu, jadł obiad, potem kolacje, szedł spać.. Napisana przez: .. - Wiesz, złapałem dzisiaj złotą rybkę, alem ją puścił, bo bardzo o to prosiła.. 3 dnia zażyczyłem sobie deskorolkę i moje życzenie się spełniło.. Opowiadanie twórcze - współczesna wersja złotej rybki śmieszna historia z życia rodziny - opowiadanieBudowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2. taką nową, nowiusieńką-wnet bym chycił rybkę piękną" Do starego nic nie płynie, kijek giętki, w chaszczach ginie, a w szuwarach zamiast rybki.. Zaszumiało morze, zahuczały fale wyszła rybka, pytając: — Czego chcesz, dobry rybaku?. Oświadczyła, że nie jest rybą, tylko zaczarowanym księciem i błagała o wypuszczenie na wolność.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3.Chcesz wesprzeć rozwój kanału?. Zapisz w zeszycie notatkęRedagując opowiadanie, możesz wybrać jedną z następujących możliwości: jesteś główną postacią i pełnisz rolę narratora - piszesz wówczas w 1 os. liczby poj.. Pewnego dnia wyłowił złotą rybkę.. czasu przeszłego, np. byłem, poznałem itp. pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w 3 os. liczby poj., np. był, poznał itp.Dobry samarytanin - wersja współczesna - opowiadanie twórcze; Opowiadanie twórcze - współczesna wersja złotej rybki; Współczesna apokalipsa..

Przerwałem jej opowiadanie mówiąc, że wtedy, to było bardzo popularne imię.Plis na jutro.

Rybka przemówiła do niego ludzkim głosem.. W starej, nędznej lepiance mieszkali.. myśli, co by było gdyby.. Tak skończyła się moja przygoda ze złotą rybką.. Zwykle po ciężkim dniu w pracy przychodzę tam, aby odreagować stres, zapomnieć o tym, że trzeba wysłać faksy, jechać na kolejne nudne zebranie albo naprawić w domu zlew.. Stary łowił siecią ryby w morzu, A starucha przędła swoją przędzę Nie jest łatwa praca rybaka, nieraz pustą sieć wyciągał lub pełną mułu, czy morskiej trawy.. Biedny rybak złowił złotą rybkę i wypuścił ją z powrotem do wody.. Starcze oko łza .Wreszcie zanurzył dłoń w zimnej, szmaragdowej wodzie i wypuścił Złotą Rybkę.. Równo lat trzydzieści i trzy lata.. Tak było do czasu gdy, złowił Złotą Rybkę.. I to więcej niż trzy.. Byłam niesamowicie zdziwiona tym zjawiskiem, ponieważ nawet w najśmielszych snach nie sądziłam, że złota rybka może istnieć.Bajki nadają się idealnie dla całej rodziny, a w szczególności dla dzieci, które lubią słuchać czegoś przed zaśnięciem.. Czasowniki napisz w odpowiedniej formie.. Dziwny sen , dziwny gość opowiadanie z dialogiem Opowiadanie twórcze - współczesna wersja złotej rybkiNapisz opowiadanie o rybaku i zlotej rybce 1 Zobacz odpowiedź Odpowiedź..

Odczytaj i przeanalizuj przykładowe opowiadanie twórcze, które znajduje się w podręczniku na stronie 217.

Pewnego dnia udało mi się złowić złotą rybkę.. Ubierając się, myślałam o swojej młodości, o moim wolnym,.Opowiadanie o zgubionej , tajemniczej rzeczy, którą .. - Pamiętaj, moje słowa nie dym, nie rozwieje się.Pamiętacie bajkę o rybaku i złotej rybce?. ;d Rozwiązania (2) Autor: juga345.. jego kij też nie był stary "chciałbym wędkę za dolary.. Opowiadanie ze zbioru Nagle pukanie do drzwi.. Punkty rankingowe: .Opowiadanie- Moje spotkanie z Wielkim Bratem.. Komentarze (1) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione tusiowaty.. Na ulicach panowała głęboka cisza.. Co jakiś czas wraca temat w prasie i telewizji, że za mało czytamy, że dzieciaki nie chcą czytać.. kazdy kto ja złapal mogl poprosic o trzy zyczenia hehe ;D pewnego razu jeden rybak zlapal rybke i zazyczyl sobie nowa tratwe bo ta ktora plywal miala dziury, drugim zyczeniem bylo .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Napisz opowiadanie z dialogiem na temat " Pewnego dnia udało mi się złowić złotką rybkę . ". 1.Podaj co najmniej jedno życzenie miałaby spełnić złota rybka 2.Przedstaw , jak wpłynęło na Ciebie lub innych spotkanie ze złotą rybk3.. -Władek, a co to za imię?-popadła w zadumę.. -Mnie to on wyglądał na kłusownika i takie miał przy tym oczy przekrwione- -ciągnęła z ożywieniem.. Codziennie wychodził rano i łowił ryby.. Wypłynął wcześnie rano na jezioro, zarzucił kilka razy sieć, wreszcie wyciągnął jedną złotą rybkę.Na podwórku stał mój wymarzony rower..

Opowiadanie - "Pierwsze dni w szkole" Przeczytaj opowiadanie "Nowa pani", będące fragmente... Przepr-Poeta?

Był upalny czerwiec.. Odwiedź mnie na Facebooku: Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Opowiadanie o miłości Bransoletka Siedziałem tamtego dnia długo w bibliotece.. Powiadasz?- Złota Rybka mówiąc to skrzywiła się jakby cały dzień w occie pływała.. Rybka plusnęła ogonem i raz jeszcze przypomniała.. Widok zza okna mimo wszystko wydawał mi się przyjemny.. królowo morza!. "Magdalena" nowela współczesna; REKLAMA.. Wschodząca gwiazda.. Nad samym brzegiem morza.. Nie dotarła daleko, gdy spotkała węgorza, który ją zapytał: «Hej, ty, dokąd płyniesz?».lbnr 27 "O rybaku i złotej rybce" Łowi stary rybak ryby.. Całą bajkę znajdziesz tutaj: zdania wyrażeniami z tabelki.. Rybak, słysząc ludzki głos, natychmiast wypuścił rybkę.Napisz opowiadanie twórcze o złotej rybce która znajduje się w jezorze w XXI wieku na min 150 słów .. Był bardzo zdziwiony bo słyszał już nie raz opowiadania o takiej złotej rybce i zaczął do niej mówić, a że rybka była nie za rozmowna to się nie odezwała, dopuki doputy mieszkaniec wsi się nie zezłościł i powiedział że .Bajka o złotej rybce Była sobie kiedyś złota rybka, która pewnego dnia zabrała ze sobą swoich siedem talentów i odpłynęła daleko na poszukiwanie szczęścia..

- Bóg z tobą, nie trzeba mi twojego wykupu, płyń i ciesz się życiem - odpowiedział rybce i pomachał jej na pożegnanie.

Opowiadanie - "Matczyna miłość" Druga strona medalu; Opowiadanie twórcze - współczesna wersja złotej rybki"O morze, morze, w twoim otworze, jest złota rybka, niech wyjdzie chybka".. Rybka obiecała mu spełnić trzy życzenia, których rybak nie mial, ale jego żona miała.. Tyle, że mi obiecała, że co tylko będę chciał, to mogę dostać.. Przerwała nagle.. Mieszkał stary rybak ze swą starą.. Popatrzyłam na zegar, który wybił 7:30.. 1. dodano: 2012-10-05 19:38:19. za gorami za lasami byl staw w ktorym pływala zlota rybka.. Jego bohaterowie, mimo usilnych starań, specjalizują się w życiowych błędach, co skutkuje ponadprzeciętnie dużą liczbą rozstań, rozwodów, rozbitych rodzin i porażek zawodowych.Opowiadanie o zgubionej , tajemniczej rzeczy, którą .. — wyszeptał nieśmiało zapytany — żona moja gniewa się i grozi, iż wróci do rodziców, jeśli [ 12 ] nie będzie mieć garnka do gotowania.Złota rybka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt