Pytanie o interpretację do urzędu skarbowego

Pobierz

W celu uzyskania indywidualnej interpretacji .Wniosek o wydanie interpretacji podatkowej składa się na urzędowym formularzu ORD-IN do Dyrektora Krajowej Izby Skarbowej (ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko Biała).. Stosujemy się jednak do niej przy sprzedaży swoich produktów.. Pytanie podatnika: .Do 25 stycznia 2021 r. złóż JPK_VAT w zakresie ewidencji i deklaracji 21.01.2021 KAS i CBŚP pomogły zlikwidować krajalnię i fabrykę tytoniu w Andaluzji.Natomiast o informacje ogólne możesz jak najbardziej pytać.. 6 i 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oświadczenie o wyborze uproszczonej formy wpłacania zaliczek wskazujące, iż zaliczka wynosić będzie 52.534 zł.Tak.. ORD-IN jest drukiem, na którym od 1 lipca 2007 r. można składać wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej (art. 14b § 7 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa - Dz.U.. oraz 3 i 16.07.2007r.). NIP: 599-001-01-01 Gorzów Wlkp., dnia 4.02.2005 r. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wlkp.. Wniosek o wydanie interpretacji podatkowejPytania do Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) możesz przesyłać przez internetowy formularz (aby go otworzyć, kliknij w przycisk "Zadaj pytanie").. Kalkulator zdolności kredytowej.. Zarejestruj się w naszym serwisie i skorzystaj z aplikacji, która pomoże ci w szybki i profesjonalny sposób przygotować formularz ORD-IN.Rodzaj dokumentu informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego Sygnatura IIUSPO4351/415/2004 Data 2004.06.08 Autor Drugi Urząd Skarbowy w Katowicach..

Zapytanie z mocą prawną nie ma żadnego związku.

Pamiętaj: wypełnij wszystkie obowiązkowe pola formularza.Informujemy, że od 4 maja 2020 r. do odwołania infolinia KIS jest czynna w godzinach 8-18.. Obawiamy się kontroli podatkowej.. 9 (pkt 30 zgłoszenia VAT-R).Podatnik, który ma wątpliwości w rozumieniu działań z zakresu prawa podatkowego może zwrócić się z wnioskiem o pomoc do urzędu skarbowego.. Okazało się, że interpretacja jest błędna.. Jeśli nie wiesz jak zastosować przepisy prawa podatkowego możesz złożyć wniosek o interpretację przepisów do Urzędu Skarbowego.. Zmiany w zakresie wydawania interpretacji indywidualnych.. Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej - ORD-IN.. 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn.. zm.) w odpowiedzi na wniosek z dnia 20.01.2006r.. Jednakże wskazany okres może ulec wydłużeniu.Czy w związku z tym, że Spółka jako całość przekroczyła za rok 2008 przychody netto ze sprzedaży równowartości 6.100.000 euro, to powinna dokonać zgłoszenia zmiany właściwości urzędu skarbowego i od 2010 roku jako duży podatnik, zgodnie z art. 5 ust.. w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w kwestii dotyczącej obowiązku występowania do urzędu skarbowego z wnioskiem VAT .Interpretacja urzędu skarbowego .. 1 marca 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.Ireneusz Nowakowski ul. Miła 11 66-400 Gorzów Wlkp..

- wpływ do urzędu skarbowego w dniu 21.05.2007r.

Wzór tego formularza ustalił Minister Finansów w rozporządzeniu z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wzoru wniosku o wydanie .Indywidualna interpretacja Urzędu Skarbowego.. Informacje na temat podatków lub cła można uzyskać: 1. dzwoniąc pod nr telefonu: 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych) 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych) +48 22 330 03 30 (z zagranicy) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00.Zgodnie z przepisami art. 14a § 1 ordynacji podatkowej (dalej: o.p.) właściwy organ podatkowy na pisemny wniosek podatnika, płatnika lub inkasenta ma obowiązek udzielić pisemnej interpretacji.Pytanie o interpretacje urzędów SKarbowych - Grupy dyskusyjne w eGospodarka.pl - dyskusja na Grupach dyskusyjnych w eGospodarka.plsss Na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r.. Co istotne, pytanie podatnika może dotyczyć stanu obecnego lub zdarzenia przyszłego (np. przedsiębiorca może zadać pytanie dotyczące transakcji handlowej, której dokonanie dopiero planuje), przy czym wydanie .Przedłużony termin do wydania interpretacji indywidualnej.. Moc prawną może mieć akt prawotwórczy, albo decyzja administracyjna, a nie twoje zapytanie i ewentualna na nie odpowiedź informacyjnaWystąpiliśmy do urzędu o wydanie interpretacji podatkowej w zakresie stawki VAT..

Witam, mam pytanie odnosnie ewentualnych pytań US.

interpretacja Urzędu Skarbowego 25.03.2005 10:00 (aktualizacja: .. braku obowiązku uiszczenia podatku VAT z tytułu nabycia środka transportu w przypadku nabycia przyczep turystycznych.Wnioskodawca złożył kolejne pismo do Urzędu Skarbowego z prośbą o anulowanie pisma dotyczącego ustalenia proporcji złożonego 5 listopada 2015 r. oraz druk VAT-R, jako aktualizacja danych oraz informację o tym, że podatnik będzie korzystał ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust.. PracaWyjaśniły na przykład, że podmioty, u których rok podatkowy zakończył się 31 grudnia 2020 r., zeznanie CIT za 2020 r. powinny złożyć do urzędu skarbowego właściwego na dzień 1 .Pismem z dnia 13 kwietnia 2007r.. Rozpoczynam pracę we własnym zakresie i zrobiłem kilku firmom materiał za darmo lub w barterze (usługa za usługe - jakos trzeba zacząc) Zrobiłem tez kilka materiałów dla znajomych .o interpretacje podatkowe.. ( uzupełniony w dniu 03.04.2006r.). Podatnik zwrócił się do Naczelnika Urzędu Skarbowego o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.. Wiem że zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej, powinnam ją.Każdy podatnik, osoba fizyczna, osoba prawna, płatnik, a także osoby nieposiadające miejsca zamieszkania lub siedziby na terytorium Polski, które mają wątpliwości co do stosowania przepisów podatkowych, mogą wystąpić do urzędu skarbowego o indywidualną interpretację podatkową..

... • konkretne pytanie, na które chcesz uzyskać odpowiedź, ...

1 lub ust.. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r.Nr 8, poz. 60 z późn.. Nasz szef nie chce stosować stawki niezgodnej z .Drukuj Pytanie dotyczy obowiązku występowania do urzędu skarbowego z wnioskiem VAT-24 o wydanie zaświadczenia dot.. Zdaniem WSA w Warszawie (wyrok z dnia 16 marca 2007 r., III SA/Wa 3109/06) wniosek o udzielenie interpretacji może być formułowany zarówno na tle istniejącego już stanu faktycznego, a więc zdarzeń lub czynności, które miały już miejsce, jak również w kontekście .Córka wystąpiła o interpretację, zadając pytanie, czy darowizna w postaci zwolnienia z długu będzie skutkować obowiązkiem zapłaty podatku od spadków i darowizn po stronie córki i z tytułu przysporzenia praw majątkowych, jeśli dokona ona zgłoszenia nabycia praw majątkowych do urzędu skarbowego w ciągu 6-ciu miesięcy od dnia .dotyczy treści postanowień interpretacyjnych.. W świetle wątpliwości jakie rodzi możliwość zaliczenia diet i ryczałtów noclegowych (jako świadczeń zwolnionych z oskładkowania US), warto odpowiedzieć na pytanie, czy uzyskanie przez pracodawcę korzystnej dla niego interpretacji indywidualnej z US, będzie stanowiło realną ochronę przed przed ewentualną zmianą stanowiska urzędu?Pytanie Wczoraj złożyłam wniosek do urzędu skarbowego z prośbą o interpretację.. Wiedząc o błędzie, zaniżamy zobowiązanie podatkowe.. z o.o. złożyła do Naczelnika Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w trybie art. 25 ust.. (uzupełnionym pismami z dnia 12.06.2007r.. 9b pkt 7 lit. a ustawy z dnia 21 czerwca 1996 r. o urzędach i izbach skarbowych podlegać pod wyspecjalizowany Urząd Skarbowy?XXX Sp.. Jeśli chcesz złożyć wniosek o podatkową interpretację indywidualną przez ePUAP - potrzebujesz profilu zaufanego (eGo) lub certyfikatu .Celem składania wniosków do urzędu skarbowego o indywidualną interpretację podatkową jest zmniejszenie ryzyka podatkowego, gdy podatnik nie ma pewności czy dobrze rozumie i stosuje prawo podatkowe, a także jeśli organy podatkowe w różny sposób interpretują te same przepisy.Instrukcja wypełniania ORD-IN.. Wniosek o interpretację indywidualną może dotyczyć zaistniałego stanu faktycznego lub zdarzeń przyszłych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt