Liczby po niemiecku wymowa

Pobierz

Cześć!. Liczby od 0 do 12 Tych liczb trzeba nauczyć się na pamięć.. Znając formę pisemną każdej cyfry i liczby, wiesz także, jak je wymawiać i możesz je też zrozumieć po niemiecku.. autor: koniczynka13Klasa 1 Klasa 4 Niemiecki.. BLOG: .c.Liczby od 13-19 tworzy się: 3 do 9 + - zehn ( z wyjątkami przy 16 i 17) Liczby takie jak 20, 30, .Liczba Pisownia Polska Zapis słowny po niemiecku Wymowa; 0: zero: null: 1: jeden: eins: 2: dwa: zwei: 3: trzy: drei: 4: cztery: vier: 5: pięć: fünf: 6: sześć: sechs: 7: siedem: sieben: 8: osiem: acht: 9: dziewięć: neun: 10: dziesięć: zehn: 11: jedenaście: elf: 12: dwanaście: zwölf: 13: trzynaście: dreizehn: 14: czternaście: vierzehn: 15: piętnaście: fünfzehn: 16: szesnaście: sechzehn: 17: siedemnaście: siebzehn: 18: osiemnaście: achtzehn: 19Poniżej znajdziecie liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i jeszcze dalej, oraz zasady ich tworzenia.. Dziś mój portal do nauki niemieckiego chce Cię nauczyć liczb.. Liczby są wokół nas: godzina odjazdu pociągu, rozmowy o wypłacie z pracodawcą, zakupy w sklepie, określanie czasu pracy, podawanie numeru telefonu itp. 13- to 3, a później 10 (drei_zehn) 13.. Numery od 1 do 20 są podawane jako cyfry i muszą być zapisane po niemiecku.. Tak samo liczebniki powyżej 20.. Znając formę pisemną liczby, wiesz w jaki sposób te liczby wymawiać i jesteś w stanie je zrozumieć po niemiecku..

Liczby po niemiecku.

Podstawa dla każdego, kto pragnie mówić po niemiecku bez problemów.. Te podwójne litery czytamy tak samo jak jedną aa - wymawia się jak długie "a" , np. Staat - państwo ee - wymawia się jak długie "e" , np. Erdbeere - truskawka pp - wymawia się, jak pojedyńcze polskie "p" , np.wordki.pl - nauka słówek.. Niemieckim.Liczebniki niemieckie.. Liczebniki - cała lista Najpierw lista, potem zasady i ćwiczenia.. 5 Jak uczyć się niemieckiej wymowy?. Poniżej 10 pierwszych cyfr z wymową.. Wymowa niemiecka - zasady i reguły w zakresie podstawowym Samogłoska długa Wymawiamy dłużej niż samogłoski w języku polskim.. Pamiętaj o wyjątkach!. W transkrypcji fonetycznej (spotykanej w słownikach etc.) zwykło używać się dwukropku [:].Od o do 100 po niemiecku Liczebniki po niemiecku opanujesz bez problemu z fiszkami!. Klasa 1 Matematyka.. 21 czytamy dosłownie 1 i 20 (ein_und_zwanzig).Niemieckie numery od 1 do 20.. CYFRY RZYMSKIE I ARABSKIE 1-12 Odkryj karty.. Możesz zacząć ich używać w życiu codziennym, ćwicząc i powtarzając liczby.. Liczebniki główne.. Justyna Trzeciak-Gorzelanna.. Aby Cię nauczyć niemiecki liczb w najdokładniejszy sposób, udostępniliśmy dla Ciebie zawartość liczb od 1 do 100 w niemiecki wraz z ich .Jak czytać podwójne litery w niemieckich słowach W języku niemieckim często można spotkać w słowach dwie takie same literki obok siebie..

liczby do 20 z wymową.

Jednak dzięki nauce z fiszkami, liczenie od 1 do 20 po niemiecku nie będzie stanowić już najmniejszego problemu.. Co więcej, w tekstach literackich, publicystycznych i naukowych, numery do 12 zwykle są napisane słownie, a nie .. Możesz czytać i słuchać podczas procesu zapamiętywania.. Chciałabym zarazić Cię moją pasją do języka niemieckiego.. W tym wpisie omówię też zasady tworzenia liczebników w niemieckim.. Dodatkowa możliwość odsłuchania i przećwiczenia wymowy gwarantuje kompleksowe opanowanie liczenia po niemiecku do 100.. Mam na imię Justyna, z wykształcenia jestem filologiem germanistyki.. 0 Null zero 1 Eins jeden 2 Zwei dwa 3 Drei trzy 4 Vier cztery 5 Fünf pięć 6 Sechs sześć 7 Sieben siedem 8 Acht osiem 9 Neun dziewięć 10 Zehn dziesięćJeśli chcesz napisać dziesiątki 20 do 90 w języku niemieckim, wystarczy wpisać nazwę jednostki plus przyrostek «zyg», z niektórymi wyjątki.. 1. jeden - Eins "ajns" 2. dwa - Zwei "cfaj" 3. trzy - Drei "draj" 4. cztery - Vier "fiia" 5. pięć - Fünf "finf" 6. sześć - Sechs "zeks" 7. siedem - Sieben "ziben" 8. osiem - Acht "acht" 9. dziewięć - Neun "nojn" 10. dziesięć - Zehn "cen" 11. jedenaście - Elf "elf" 12. dwanaście - Zwölf "cwylf"Eins, zwei, drei… Choć początek każdy zna, to jednak wszystkie mogą stanowić większy problem..

4 Dlaczego wymowa niemiecka jest ważna?

W pierwszym można zauważyć, że 2 zmienia się z "zwei" na "zwan".. Eins, zwei, drei…Numery od 1 do 100 są podawane jako cyfry lub liczby i muszą być zapisywane słownie po niemiecku.. Zwróć uwagę na cztery wyjątki.. Prowadzę również konsultacje biznesowe, o których możesz .Ale trzeba pamiętać, że w języku niemiecki liczby piszemy razem, przez co powstają nam naprawdę długie słowa.. Jak tworzymy wraz z ćwiczeniami.Liczby są tworzone za pomocą cyfr od 0-9.. Śledząc liczby regularnie każdego dnia, możesz z łatwością wzmocnić swoją edukację językową dzięki filmowi, który dla Ciebie przygotowaliśmy.. Przy 30 przyrostek staje się "ßig".Liczby wokół nas.. Liczebniki niemieckie powyżej liczby 12 czytamy od tyłu.. Wyjątki oznaczone są gwiazdką.eins - jeden; zwei - dwa; drei - trzy; vier - cztery; fünf - pięć; sechs - sześć; sieben - siedem; acht - osiem; neun - dziewięć; zehn - dziesięć; elf .niemiecki numery i ich wymowa są podane na liście..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt