Scenariusze lekcji do lektury felix

Pobierz

Zamieszczają w nim obok tytułu, autora i rysunku także hasła reklamowe.. Podczas szkolenia omówiliśmy trzy cykle lekcji do lektur z nowej podstawy programowej.. PoCYKL LEKCJI Z LEKTURĄ: 1.. 17 Obserwuj autora.. Uczestniczy w świątecznej kolacji, podczas której dostaje od Neta srebrny pierścionek.. Czy uważnie przeczytaliśmy lekturę "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"?. Temat: Odrzucenie w szkole z powodu biedy.. Opracowanie: Patrycja Woźniak.. Temat: Strach ma wielkie oczy - na podstawie fragmentu książki Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzalnych Ludzi.Felix, Net i Nika.. Typ materiału: Test, quiz, gra.. PO każdej lekcji - znajduje się slajd z wymaganą zawartością notatki.Felix,Net i Nika,lekcja z lekturą,TIK,aktywna tablica,dzielenie się pomysłami,zaczytaj się, Utkane z codziennych doświadczeń szkolnych: Zbiór ciekawych aktywności do lektury "Felix, Net i Nika" cz.2Scenariusz lekcji na podstawie tekstu literackiego.. Inne materiały : kwestionariusz osobowy do zadania domowego, cechy bohaterów, opisy bohaterów do WeeMee, charakterystyka bohaterów, charakterystyki do zad.. E-poradnik nauczyciela.. Tak naprawdę, to ostatnie jest dla mnie najistotniejsze.Temat 10.. Cele lekcji:Temat: Niezwykły świat bohaterów powieści R. Kosika pt. "Felix, Net, Nika i Gang Niewidzialnych Ludzi" Drogi Uczniu!.

felix, net i nika sprawdzian pdf.

Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa.. Następnie klikaj w cyferki - tam pojawią się informacje na temat powieści i zadania.Magiczne wynalazki - zadanie twórcze po lekturze "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" [02.11.2018] Tryb dostępu: zdalne z języka polskiego.. Lektury 4-6 (Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi, Akademia Pana Kleksa, Hobbit) Lektury 7-8 .Debiuty studentek specjalności: nauczanie polonistyczne wśród cudzoziemców (rok akademicki: 2018/2019) Reportaże Ryszarda Kapuścińskiego - Katarzyna Szczotka.. Zadania i ćwiczenia do tematów: budowanie akapitów i argumentów.E-podręcznik Słowa z uśmiechem.. SCENARIUSZ LEKCJI Z JĘZYKA POLSKIEGO.. Malgorzata_Pondo 3 lata temu.. Omawiamy lekturę: "Felix, Net i Nika oraz Gang niewidzialnych ludzi" Sprawdzę swoją znajomość lektury.. Adama Mickiewicza w Radlinie.. Obejmuje omówienie zagadnień związanych z analizą fragmentu powieści, ze szczególnym uwzglednieniem problemu wpływu komizmu na językowe ukształtowanie utworu.Opisz budynek gimnazjum, do którego uczęszczali Felix, Net i Nika.. prowadzenie lekcji "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" (lektura uzupełniająca) - karta pracy 3Scenariusz przedstawia cele lekcji, metody i techniki pracy, zestaw materiałów dydaktycznych..

Scenariusz lekcji: Jerzy Harasymowicz, W marcu nad ranem.

Grupa docelowa: uczniowie w wieku 12-14 lat / poziom B1 i B2 Czas zajęć: 2 x 90 min.No i na deser - powtórzenie wiadomości o lekturze, metodą stacji, z użyciem narzędzi TIKowych, oczywiście (tu: Scenariusz lekcji powtórzeniowej).. Tomek w krainie kangurów - Agata Zawisza.. Tygrys i Róża - Paulina Stasiak.. Opracowanie: Cecylia Ratajczak.. Boże Narodzenie.. Opracowanie: Agnieszka Łuczak.. Znajdziecie tu materiały przygotowane przeze mnie, ale .Poniżej przykład takiego scenariusza opracowanego przez Jarosława Karczmarzyka, nauczyciela języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 im.. O świecie przedstawionym w powieści Rafała Kosika.. Przedstaw koleżanki i kolegów z klasy Ia w formie krótkich informacji, które mogliby zamieścić w mediach społecznościowych na swoich profilach.Biblioteka akademii zawiera programy nauczania, plany wynikowe, rozkłady materiału, scenariusze lekcji, testy i sprawdziany, karty pracy, publikacje on-line, prezentacje cyklowe, pliki muzyczne, programy komputerowe i e-podręczniki..

Przed Tobą cykl lekcji na temat powieści Rafała Kosika.

Dodaj do ulubionych.. Scenariusz - plik pdf.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Nowe lektury na lekcjach języka polskiego.. Sprawdź, czy rozwiążesz zagadki i wydostaniesz się z Escape Roomu przygotowanego przez Jarosława Karczmarzyka.. Escape Room powstał w oparciu o lekturę szkolną Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi autorstwa Rafała Kosika.Drodzy Uczniowie!. Cele: - uświadomienie uczestnikom faktu odrzucania i poniżania z powodu biedy;Przejdź do listy zasobów.. Poniżej znajdują się pliki ze szczegółowymi scenariuszami tych zajęć.. Wiązki zadań do lektur: Syzyfowe prace, Quo vadis, W pustyni i w puszczy, Klątwa starej stróżki, Powrót taty, Akademia Pana Kleksa, Zemsta.. 1) Nika to a) rudowłosa dziewczynka w sandałach b) rudowłosa dziewczynka w martensach c) jasnowłosa dziewczynka w martensach d) siostra Felixa 2) Bohaterowie lektury uczyli się w: a) Gimnazjum prof. Stefana Kuszmińskiego b) Gimnazjum prof. Stefana Kamińskiego c) Liceum prof. Stefana .Materiały do pracy z lekturami (cykle lekcji): Quo vadis, Alicja w Krainie Czarów, Pan Tadeusz, Syzyfowe prace.. Porównaj go ze szkołami znanymi ci z innych lektur lub filmów.. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi (plik pdf) Kajko i Kokosz..

Prezentacja zawiera cały cykl lekcji na temat tej książki.

Paczka przyjaciół - przygotowujemy się do napisania charakterystyki wybranego bohatera poznanej lektury.. Zaczynamy omawiać lekturę.. Podczas klasowej wycieczki w góry dochodzi do zaginięcia Niki.. Rozdział 7.. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni.. Cykl rozpoczynamy od tego, że uczniowie rysują na całej kartce w swoim A4 zeszycie plakat.. Dziś - po raz kolejny lekcja zdalna i ….nauka o języku - do lektury ("Za niebieskimi drzwiami) wrócimy na lekcjach "na żywo"- w szkole.. LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ.. Szkoła latania (plik pdf) Stowarzyszenie umarłych poetów (plik pdf)Scenariusze do lektur.. Klasa 6, temat: "Pomiędzy nocą a dniem, pomiędzy jawą a snem" Jerzy Harasymowicz, W marcu nad ranem.. Opracowanie: Katarzyna Bandulet.. Zobacz wywiad z Rafałek Kosikiem, który mówi o powstaniu książki.LEKTURY Z PODSTAWY PROGRAMOWEJ.. Rafał Kosik, Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzalnych Ludzi - Cykl 4 lekcji poświęconych omówieniu lektury.. Tajemnice Niki.. 4.Wprowadzenie do lektury pt. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych LudziWprowadzenie do lektury pt. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Znajdziecie tu lekcje, które możecie samodzielnie przerobić i stać się jeszcze bardziej świadomymi użytkownikami naszego pięknego języka ojczystego:) Materiał przyda się, kiedy opuścicie lekcje w szkole lub gdy zechcecie coś powtórzyć.. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół - Felixa Polona, Neta Bieleckiego oraz Niki .Test z lektury " Felix,Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych.. 6 RafaĄ Kosik Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - scenariusze lekcji 1 POWIEŚĆ FANTASTYCZNA PRZYKŁAD - świat przedstawiony odbiega od rzeczywi-stości - w utworze występuje fikcja fantastyczna (magiczne przedmioty lub postaci) - obok elementów prawdopodobnych poja-wiają się elementy baśniowości, cudowności6.. W dniu dzisiejszym przypomnicie sobie wiadomości o wypowiedzeniach współrzędnie złożonych… Oto plansza ( z Internetu), której proszę uważnie się przyjrzeć.FELIX,NET I NIKA: jak dobrze znasz lekturę?. Jeśli nie przeczytałeś jeszcze lektury, kliknij w tytuł u góry slajdu - masz tam odnośnik do powieści na stronie .. Scenariusz - plik pdf.. Magiczne drzewo - Kamila Kołodziejczyk.. Temat lekcji: Możliwości młodego umysłu - przedstawiamy bohaterów książki pt. "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".. Scenariusz - plik pdf.. Za sprawą świętego Mikołaja Nika dostaje się do domu Neta.. Lekcja 89: "W poszukiwaniu życiowych mądrości" - powtórzenie.Scenariusz zajęć na temat odrzucenia i dyskryminacji na tle ekonomicznym w szkole z wykorzystaniem książki Rafała Kosika Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt