Uzasadnij ze wodniczki tętniące

Pobierz

Określ, jak zmieni się - obniży się czy wzrośnie - aktywność wodniczek tętniących pantofelków po opisanej zmianie środowiska.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego pierwotniaków i środowiska, w którym żyją.Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska.. PRZYKŁADOWA ODPOWIEDŹ: Wodniczki tętniące usuwają zbędne produkty przemiany materii.Uzasadnij, że proces mejozy u pierwotniaków może zwiększyć szanse przeżycia organizmów potomnych.. Uważasz, że znasz lepszą odpowiedź?. Sok komórkowy, czyli wodny roztwór wypełniający wakuolę roślin, zawiera: związki nieorganiczne:Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego pierwotniaków i środowiska, w którym żyją.U pantofelków za regulację ilości wody w komórce odpowiadają wodniczki tętniące.. wykup dostęp aby .. Zajmują do 90% komórki.. Wyjaśnij, dlaczego struktury te są lepiej rozwinięte u protistów słodkowodnych.. Odpowiedź uzasadnij, uwzględniając zjawisko osmozy.. Określ, jak zmieni się - obniży się czy wzrośnie - aktywność wodniczek tętniących pantofelków po opisanej zmianie środowiska.. Mowa zależna.. W pierwszej kolejności, założono hodowlę akwariową pantofelka (stężenie roztworu w akwarium było identyczne jak w naturalnym siedlisku).Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska..

Odpowiedź uzasadnij, uwzględniając zjawisko osmozy.

Na wykresie przedstawiono wyniki opisanego eksperymentu.Posiadają charakterystyczne struktury komórkowe.. Biznes i Finanse (36342) Dla Dorosłych (104717) Dom i Ogród .U pierwotniaków występują wodniczki tętniące, odpowiedniki wakuoli, ale są one od wakuoli o wiele mniejsze.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego pierwotniaków i środowiska, w którym żyją.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego pierwotniaków i środowiska, w którym żyją.. .Oct 26, 2020Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska.. Rozwiązanie: Schemat punktowaniaWodniczki tętniące usuwają nadmiar wody z organizmu pierwotniaków, jednak w tym wypadku woda morska w procesie osmozy usuwa wodę z ich organizmu.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego pierwotniaków i środowiska, w którym żyją.U pantofelków za regulację ilości wody w komórce odpowiadają wodniczki tętniące.. Polub to zadanie.. Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska.Wykonano doświadczenie, mające określić wpływ stężeń roztworów różnych substancji na częstotliwość pulsowania wodniczek tętniących u osobników pantofelka, pobranych z pewnego polskiego jeziora..

(0-1)wyjasnij dlaczego pierwotniaki morskie nie mają wodniczki tętniącej ?

Służą one do usuwania na zewnątrz organizmu wody i zbędnych metabolitów.. Wskazówki: Pantofelki to protisty, które naturalnie żyją w wodzie słodkiej.. Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska.. Wodniczki tętniące pantofelka muszą stale pracować i usuwać nadmiar wody z komórki, ponieważ .Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska.. Ze starzeniem się komórki zachodzi proces rozrośnięcia się i zamienienia wakuoli w jedną wodniczkę.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego pierwotniaków i środowiska, w którym żyją.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego pierwotniaków i środowiska, w którym żyją.Uzupełnij luki.. odpowiedź 18 listopada 2010 przez użytkownika Regalelilium (77,060)U pantofelków za regulację ilości wody w komórce odpowiadają wodniczki tętniące.. Wskazówki: Pantofelki to protisty, które naturalnie żyją w wodzie słodkiej.Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska.. ODPOWIEDŹ: Pierwotniaki występujące w słodkiej wodzie znajdują się w roztworze hipotonicznym.Zadanie 3..

(0-1) Jedną ze struktur występujących u protistów są wodniczki tętniące.

że skóra może pełnić funkcję skutecznej bariery dla drobnoustrojów.. Odpowiedź uzasadnij, uwzględniając zjawisko osmozy.. Określ, jak zmieni się - obniży się czy wzrośnie - aktywność wodniczek tętniących pantofelków po opisanej zmianie środowiska.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego .. (1 pkt) W komórkach wielu pierwotniaków występują wodniczki tętniące, pełniące istotną rolę w utrzymaniu stałości ich środowiska wewnętrznego.. Przeprowadzono doświadczenie, w którym obserwowano częstotliwość pulsowania wodniczek tętniących u słodkowodnych pantofelków w zależności od stężenia roztworu w środowisku, w którym je umieszczono.. Jane asked her father.Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska.. W odpowiedzi uwzględnij stężenie roztworu wewnątrzkomórkowego pierwotniaków i środowiska, w którym żyją.. Na schemacie przedstawiono podział komórki macierzystej i dalsze losy komórek potomnych.Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach pierwotniaków słodkowodnych pełnią funkcję adaptacyjną do środowiska..

Uzasadnij, że wodniczki tętniące w komórkach ...Odpowiedź uzasadnij, uwzględniając zjawisko osmozy.

Wodniczki tętniące służą do.. 2012-11-10 12:42:35; .. c) Na podstawie zestawu kontrolnego, możemy ujrzeć wyniki doświadczenia, ponieważ jest to jego naturalne środowisko życia.. Rozwiązanie Schemat punktowaniaBiologia - Matura Czerwiec 2015, Poziom rozszerzony (Formuła 2007) - Zadanie 9.. 2012 maj Wróć do listy W komórkach wielu pierwotniaków występują wodniczki tętniące, pełniące istotną rolę w utrzymaniu stałości ich środowiska wewnętrznego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt