Kartkówka skracanie i rozszerzanie ułamków

Pobierz

*Ile jest ułamków właściwych nieskracalnych o mianowniku równym 10?. W wyniku skracania doprowadzamy ułamek do prostszej postaci.. Zadanie to jest jedną z podstawowych umiejętności w dziedzinie ułamków.sprawdzian z rozszerzania i skracania ułamków.pdf (22 KB) Pobierz.. sprawdzian z rozszerzania i skracania ulamkow .. czym sa ulamki nieskracalne.Kartkowka Skracanie i rozszerzanie ulamkow.. Rozszerz lub skróć ułamki do części dwunastych: 3.Kartkówka 21, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. W trakcie znikaja obrazki do zadania i trzeba.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Karta pracy - rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych - ułamki na osi liczbowej 1.. Rozszerz ułamek przez 8.. Publikujmy rozwiązania zadań matematycznych oraz testy z matematyki.Skracanie ułamków - Na górze ekranu pojawi się losowy ułamek zwykły.. Filmy - równość ułamków (krojenie pizzy), rozszerzanie i skracanie ułamków (dzielenie kostki na części), sposób rozszerzania ułamków, sposób skracania ułamków.Odejmowanie ułamków o różnych mianownikach Ważne!. Twoim zadaniem jest wskazanie który z trzech ułamków znajdujących się w odpowiedziach jest poprawnym skróceniem podanego przykładu.. Sprawdź na naukowcu.Logowanie do OFFICE 365.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Katalog Katarzyna Matusz, 2013-01-18 Koszalin Matematyka, Sprawdziany i testy kartkówka - działania na ułamkach zwykłych, - skracanie, rozszerzanie ułamkówKartkówka- Skracanie, rozszerzanie i porównywanie ułamków..

Kartkówka "Skracanie i rozszerzanie ułamków.

klasa VIII; FESTIWAL NAUKOWY E(X)PLORY - OLSZTYN; klasa VIILogowanie do OFFICE 365.. Liczby mieszane", plik: kartkowka-skracanie-i-rozszerzanie-ulamkow-liczby-mieszane.pdf (application/pdf) Matematyka z kluczemRozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. Dla przykładu rozszerzmy następujące ułamki: Rozszerzanie ułamków do mianownika równego 12:Porównywanie ułamków zwykłych.. Tu przejdziesz do logowania; NAUKA ZDALNA 2020/2021.. Ta strona używa plików cookies.. Przykładowe zadania z rozwiązaniami.. FESTIWAL NAUKOWY E(X)PLORY - OLSZTYN; klasa VIII; klasa VIIRozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych Teacher Żaneta Szczyglak Categories SZKOŁA PODSTAWOWA, Ułamki zwykłe Bezpłatne Take this course Opis Zadanie 1 Podane ułamki rozszerz przez: 2, 3, 5 i 10.. Wpisz brakujące liczby: 2.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaMateriał zawiera 2 ilustracje (fotografie, obrazy, rysunki), 4 filmy, 12 ćwiczeń, w tym 2 interaktywne.. nsp1_krakow_37059.. 2 Skróć ułamki!. Wtedy skracamy ułamek kilka razy, aż doprowadzimy go do najprostszej .Skracanie ułamków zwykłych Skracanie ułamków zwykłych - puzzle Rozszerzanie ułamków zwykłych lub/ i Testy dla klas IV - VI Ułamki zwykłe i dziesiętne 39..

Test - rozszerzanie ułamków.

Aby odjąć dwa ułamki o różnych mianownikach, trzeba najpierw sprowadzić je do wspólnego mianownika, skracając lub rozszerzając.Z tej lekcji dowiesz się jak rozszerzamy ułamki.Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.pl Graj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wyniki z innymi.Testy matematyczne - rozszerzanie ułamków.. Trudniej jest porównać dwa ułamki zwykłe od dwóch liczb naturalnych, na które wystarczy, że zerkniemy okiem, a już potrafimy wskazać większą z nich.. Rozszerzanie ułamków (za dobrze rozwiązane zadania uczniowie zdobywają punkty, które nauczyciel na bieżącoRozszerzanie jest szczególnie przydatne podczas sprowadzania ułamków do wspólnego mianownika.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o wspólnym mianowniku Sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownikaRozszerzanie i skracanie ułamków, klasa IV szkoły podstawowej.. Jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom w gimnazjum i liceum w nauce matematyki.. answer choicesW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. TRENING: Skróć podane ułamki do postaci .Rozszerzanie ułamków - wyjaśnienie pojęcia, schemat działania z wyjaśnieniami..

Obejmuje temat: rozszerzanie i skracanie ułamków.

Podstawowa (4-6) .. 1.2 Ułamki zwykłe, rozszerzanie i skracanie ułamków.. z zeszytu ( rozszerzanie i skracanie ułamków ) [ tak będę pisać ułamki np.: 5/10 , a ułamki z liczbami mieszanymi np.: 1 3/11 ]: zad.. Rozszerzanie ułamka zwykłego polega na pomnożeniu licznika i mianownika tego ułamka …Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę (jest to działanie odwrotne do rozszerzania).. Przydatna przede wszystkim przy dodawaniu lub odejmowaniu ułamków o różnych podstawach - mianownikach.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Test z ułamków na poziomie gimnazjum.. Obejmuje temat: porównywanie ułamków dziesiętnych.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. Często nie widać od razu najlepszego (największego) możliwego skrócenia.. Tu przejdziesz do logowania; NAUKA ZDALNA 2020/2021.. Sprawdź ile potrafisz!Kartkówka 26, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. a) 4/12 , 3/9 , 12/15 , 35/28 , 49/14 b .rozszerzanie ułamków - Materiały matematyka - Zadania i testy z matematyki..

Skracanie ułamków 40.

W przypadku dwóch ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach porównywanie nie jest trudne.. Wstęp.Rozszerzanie ułamków to operacja na ułamkach przeciwna do skracania.. zaczynac od nowa test.Rozszerzanie ulamkow to mnozenie, a skracanie (redukowanie) ulamkow to dzielenie .Seria: Dział 1 dod.i odejm.ułamków o jednakowych mianownik Dział 2 dzielenie ułamków przez liczby naturalne Dział 3 Ułamki zwykłe Dział 4 Mnożenie ułamków przez liczby naturalne Dział 5 obliczanie ułamka danej liczby Dział 6 mnożenie ułamków Dział 7 obliczanie ułamka danej liczby Dział 8 porównywanie ułamków Dział 9 skracanie i rozszerzanie ułamków Dział 10 ułamek .Wybierz sobie kilka ułamków NIESKRACALNYCH, np. 1/7, 3/5, 7/8 itd Dla każdego z nich zbuduj kilka rozszerzeń: przez 2, przez 3, przez 4 i przez 5 na przykład czyli dla 1/7 to będą 2/14, 3/21, 4/28, 5/35 i pomieszaj miedzy sobą te wszystkie skracalne i nieskracalne, po czym na polacg kostek domina porozmieszczaj je na polach kostek domina chybił-trafił.Ułamki zwykłe - przećwicz ich skracanie i rozszerzanie w praktycznych przykładach.. 1 Podziel licznik i mianownik każdego ułamka przez 5. a) 5/10 , 25/15 , 20/45 , 55/40 b) 10/50 , 75/95 , 25/85 , 550/405 zad.. SKRACANIE UŁAMKA TO DZIELENIE LICZNIKA I MIANOWNIKA PRZEZ TĘ SAMĄ LICZBĘ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt