Sprawdziany z pustyni i w puszczy

Pobierz

test znajomości lektury W Pustyni i W Puszczy?. Klasa 5 Lektury Polski.. Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie.. Stanach Zjednoczonych.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Mirusinda 4 lata temu.. Udostępnij Udostępnij wg Thomskubis.. 1 / 13 Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkali w sąsiednich domach w Port Saidzie, mieście w: Hiszpanii.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.w pustyni i w puszczy - test z humorem.. Osadź.. Rozwiąż test!wiedza z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera4.. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap podróży)?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.. 2011-11-16 17:52:56; W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?.

W pustynii i w puszczy.

"W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Motyw .W PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docCharakterystyka Nel Rawlison, głównej bohaterki powieści H. Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".. Polub.. "W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jako .Ludzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli.. Rozwiąż test!Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. 2011-12-11 18:00:36; pomożesz mi to rozwiązać ?.

Egipcie.Co powinnam wiedzieć z W pustyni i w Puszczy?

Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Nel, ośmioletnia dziewczynka, wychowana na młodą damę, nie jest przygotowana na trudy podróży przez pustynię.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.Bohaterowie "W pustyni i w puszczy" ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski - jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego - Władysława Tarkowskiego.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. W jaki sposób dzieci wysyłały wiadomości o tym, że żyją i o miejscu swego pobytu?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczyTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Quiz w Poczekalni.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraLista pytań z lektury W pustyni i w puszczy.. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiQuiz - W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko; W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z górySprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

Edytuj elementy.. Jest to opowieść o dwójce przyjaciół, którzy zostają porwani przez grupę Arabów.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczyHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Skomentuj.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Załóż własny blog!. Udostępnij.. Więcej.. merken in "Meine Apps"Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Życzę miłego rozwiązywania..

2010 ...Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.

Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Odpowiedz.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt