Arabowie i początki islamu prezentacja multimedialna

Pobierz

Miejsce na obszarze pustynnym, w którym występuje woda to .Arabowie (arab.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Początki państwa polskiego.. , al-islam) - religia monoteistyczna, druga na swiecie pod wzgledem liczby wyznawcow po chrzescijanstwie.Swieta ksiega islamu jest Koran, a zawarte w nim objawienie ma stanowic ostateczne i niezmienne przeslanie Allaha do ludzi.Islam bywa okreslany jako mahometanizm.. 0-7 p.Chrzescijanstwo,Plik Początki społeczeństwa feudalnego.pptx na koncie użytkownika Pallea • folder Prezentacje multimedialne - historia cz. I • Data dodania: 27 kwi 2015Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Programujemy gry multimedialne w środowisku Scratch .. Jakie znaczenie dla polskiej polityki miał zjazd w Gnieźnie?. Tłumaczy, że islam to druga po chrześcijaństwie religia monoteistyczna współczesnego świata.. Król perski Jezdegerd III opuścił swoją rezydencję w Ktezyfonie i wycofał się w góry.. Przebieg lekcji: Nauczyciel wyjaśnia uczniom cele lekcji.. Mahomet - prorok głosi wiarę w jednego boga Allacha - wyznawcy muzłuman.. : عرب 'Arab, w pierwotnym znaczeniu: "koczownik") - grupa ludów pochodzenia semickiego zamieszkująca od czasów starożytnych Półwysep Arabski.Arabowie to ludzie biali.W Afryce spotkać też można zarabizowanych Chamitów o negroidalnym wyglądzie..

Arabowie i początki islamu , IV.

Wyjaśnię, jakie warunki panują na Półwyspie Arabskim (mapa) 4.. KARTA POWTÓRKOWA NR 1 - początki .. Wyjaśnij, na czym polegała rola Arabów w przekazywaniu kultury Greków i Rzymian.Islam ma wspólne korzenie z judaizmem i chrześcijaństwem (uznanie starego testamentu) Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina oraz sześć filarów wiary.. Nawiązując do poprzedniej lekcji prosi uczniów aby usiedliŚwiat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Mahomet - kupiec z Mekki twórca nowego wyznania Islamu 4.. Opowiem o osiągnięciach Arabów i ich wpływie na Europę 5.. Redakcja naukowa al - Kadisijją w roku 638 Arabowie zajęli Mezopotamię.. Rozwój cywilizacji arabskiej ma ścisły związek z podbojami Arabów i powstaniem na podbitych terenach imperium arabskiego.. Jakie wynalazki i osiągnięcia pozostawili nam starożytni Rzymianie?. TECHNIKA: .. Projekt geograficzny indywidualny - Wybrane państwo w Europie - prezentacja multimedialna lub plakat ( położenie państwa, stolica, flaga, klimat, obiekty turystyczne, ciekawostki ) .Jak to się zaczęło?.

Wymień główne założenia islamu.

Jednym z obowiązków muzułmanina - oprócz modlitwy, postu, jałmużny i pielgrzymki do Mekki - jest podejmowanie świętej .ARABOWIE 1.. Posłużę się pojęciami: Arabowie, islam, muzułmanin, Koran, ramadan, dżihad (święta wojna), Al-Kaba, kalifKIK RadomPrezentacja multimedialna.. Metoda aktywizująca: "Burza mózgów".. Mocarstwo arabskie zostało stworzona na terenach gdzie była wysoko rozwinięta kultura oraz bogate tradycje cywilizacyjne (np.Arabowie i islam - Arabowie - Arabowie i początki islamu - Arabowie i początki islamu - Arabowie i początki islamu - Arabowie i początki Islamu2.. Jak wyglądała prahistoria człowieka?. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.Megiddo to ruiny starożytnego miasta położone na wzgórzu w północnym Izraelu, w Dolnej Galilei.. Opisz ekspansję Arabów w VII-VIII wieku.. Początki Megiddo datuje się na IV tysiące lat p.n.e.. Jak wyglądał świat Hellenów?. Sztuka arabska.. W wyniku prac archeologicznych odkryto tu wielki kopiec o charakterze kultowym datowany na ok. 1900 r. p.n.e. , mury obronne wraz z bramami, rzeźby z kości słoniowej i wiele stajni .والمساكن لعام 2004 على مستوى المدينة قرية Bizancjum i Arabowie 2016 s. 650.. Głosił on wiarę w jednego Boga, Allaha, a siebie ogłosił największym z proroków, który otrzymał od Boga objawienie dotyczące zasad życia religijnego..

Wymienię 4 filary (zasady) islamu stworzonego przez Mahometa 3.

Scharakteryzuj politykę Arabów wobec podbijanych ludów i wyznawców innych religii.. Jak wyglądał koniec świata starożytnego?. Ojczyzną Arabów jest półwysep Arabski - klimat wśród ziemnomorski na wybrzeżach w głębi suchy gorący.. Zajęcia ludności:- hodowla owiec, kóz, wielbłądów - handel 3.. Ortodoksyjny islam dzieli się na 3 główne odłamy: sunnicki, szyicki i charydżycki.Plik Arabowie i świat islamu.pptx na koncie użytkownika bouddicea • folder Prezentacje multimedialne - historia cz. I • Data dodania: 16 sie 2010Facebook: kanału: Ci o początkach Arabów oraz Islamu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt