Czy warto słuchać innych i przyjmować ich rady

Pobierz

Swoje zdanie uargumentuję w poniższej pracy.. Dzięki nim można oszczędzić sobie wielu nieprzyjemności, smutku i bólu.. Jednak warto się zastanowić nad czymś co mówią, jeśli owe słowa powtarzają się też u innych.. Pozwól innym zachować godność i szacunek dla własnej osoby.. Pośmieją się z Ciebie, że się inaczej ubierasz, 2-3 dni a potem im przejdzie.Mar 2, 2022May 27, 2022 Rady rodziców mają na celu ochronę ich dzieci, dlatego warto ich słuchać.. Przestrzegają nas 'Nie popełniaj tych błędów co ja'.. Np Tomek Sawyer nie przejmował się że jego kolega nie ma domu i tak dalej i go zrozumiał.. (a) Do czyich wskazówek powinniśmy się stosować?. Opinia to nie tylko ciuchy, ale zachowanie.Czy warto słuchać opinii innych?. Krytyka (oczywiście ta dobra) ma Cię motywować do poprawy, a nie sponiewierać, więc wykorzystaj ją do pracy nad sobą i do poprawy swoich umiejętności.. To rani moje uczucia i powoduje, że nie mam ochoty się starać.Autorytetem w udzielaniu rad może być zarówno przyjaciółka, ale też rodzic, ciocia, babcia i wiele innych osób.. Ja przez wiele lat, jako nastolatka nie słuchałam mamy lub buntowałam się na jej decyzje.Dlaczego warto słuchać innych.. Oni zawsze chcą dla nas dobrze.. • Dlaczego sporo ludzi nie potrafi przyjmować rad i do czego to prowadzi?Najlepsze rozwiązanie.. Ważne jednak, by rady pochodziły od bliskich osób, które mają na celu dobro pytającego o radę.Uważam jednak, że, choć warto słuchać rad, to decyzje należy podejmować samodzielnie..

Ja mam gdzieś opinie innych.

Czasem ludzie z zazdrości , czy nawet nienawiści chcą nam dokopać.. Trzymaj fason - podziękuj za wszystkie rady, które otrzymałaś.. Siła reputacji 14.. (b) Jakie pytania omówimy w tym rozdziale?. 2) Zła nie dotykaj.. 3) Dbaj o higienę umysłu.. KIEDY byłeś dzieckiem, prawdopodobnie nie zawsze chciałeś być posłuszny rodzicom.. Rozwijaj cenne przymiotyUważam, że przedstawione powyżej rozważania i argumenty potwierdzą moją tezę, mówiącą o tym, że bohaterowie "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego mogą być i są wzorem dla współczesnej młodzieży.. 4) Rób sobie technologiczny .Kiedy ktoś wypowiada ocenę/osąd wobec Ciebie informujesz jak to na Ciebie wpływa.. I mają rację.. Kochałeś ich i rozumiałeś, że trzeba ich słuchać, ale czasami nie chciałeś tego robić.. 2 Wiemy, że nasz Ojciec, Jehowa, bardzo nas kocha.. DEON.PL POLECA Te plakaty możecie mieć teraz w swoim domu!. Troszczy się o nas i robi wszystko, żebyśmy byli .A kiedy otrzymujemy niezbędną radę czy nawet skarcenie, nigdy nie zapominajmy, że jest to dowód miłości Jehowy, któremu zależy na naszej wiecznej pomyślności (Przysłów 3:11, 12; 4:13).. Dostrzegaj ich dobre strony i daj im poznać, że je cenisz.. Młodzi ludzie nie powinni w stu procentach ich naśladować, ponieważ żyjemy .3 days agoNajważniejsze to być otwartym na opinie innych, słuchać je i analizować..

Warto słuchać rad, ponieważ jest to w życiu pomocne.

Dodatkowo możesz powiedzieć w jaki inny sposób może zwrócić się do Ciebie Twój rozmówca.. Oczywiście rady te należy przyjąć i je przemyśleć, a nie od razu ufać takim osobom bezwzględnie.. Nie adoptuj od razu każdej rady, gdyż naturalnym jest, że nie każda rada jest odpowiednia dla Ciebie.. Nie rozstrząsaj tylko idź dalej i działajNov 21, 20219 Zatem próbuj złagodzić ból towarzyszący karceniu, starając się wczuć w cudze położenie i okazując wyrozumiałość.. Pewnego razu podziękował Bogu za to, .. 13 Czy potrafisz przedkładać dobro innych nad swoje upodobania?. Nad ranem zniknęła jedna piąt.Dec 7, 2020Today1 day ago1 day agoNie twierdzę że trzeba wszystko do siebie przyjmować.. Nie każda opinia jest prawdziwa.. Nie można mych słów brać zbyt dosłownie.. "Nie lubię, kiedy mówisz, że jestem bezmyślna.. Dołączył May 2009.. A my nastolatkowie mamy soje zdanie na to wszystko i nie zamierzamy .1) Zawsze, wszędzie, na wszystkie sposoby szukaj do­bra, nie zła.. Możemy się dowiedzieć czegoś nowego, oraz poznać obiektywną ocenę naszych wyborów, jeśli ktoś się o niej wypowiada.. Dawali sobie wzajemne radyWarto słuchać rad innych Ważne jest słuchanie innych, mądrych ludzi, którzy mają jasny przekaz i mówią z doświadczenia.. Wszyscy musimy się tego uczyć.. 0 ocen | na tak 0%.. Mam swój świat i całe otoczenie mam w poważaniu..

0 ... więc my także powinniśmy słuchać innych.

Zanim udzielisz rady, w miarę możności pochwal ( Apok.. humor, przygodowe, opowiadanie.. Warto zwrócić uwagę na fakt, że często osoba doradzająca nie ma pełnego oglądu sytuacji i mimo najszczerszych intencji, może swoją radą spowodować szereg nieszczęść.May 16, 2021Odpowiedź: Warto słuchać ponieważ da nam to dużo do myślenia i może pomóc w życiu.. Nawet wtedy, gdy się do nich nie zastosujesz.2 days ago1, 2.. Posty 15.. Rodzice, dziadkowie, nauczyciele mają już swoje lata i pewne doświadczenie z życia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt