Pisownia słowa cotygodniowy

Pobierz

WYJĄTKI: Odstępstwem od tej zasady jest pisownia łączna wyrażeńPoprawna jest forma druga.. Niepoprawnie.Hmmm jak prawidłowo powinno się pisać to sformułowanie?. cotygodniowy Słownik języka polskiego PWN* cotygodniowy «powtarzający się co tydzień» zgłoś uwagę Popularne słowa obłuda niejeden z powrotem eklektyczny kokietować bynajmniej bezczelny knajacki solenizant lawirantka Przeglądaj słowniki A Ą B C Ć D E Ę F G H I J K L Ł M N Ń O Ó P Q R S Ś T U V W XKliknij, aby zobaczyć "cotygodniowy" w Poradni Językowej PWN Korpus Języka Polskiego PWN Kliknij, aby zobaczyć "cotygodniowy" w Korpusie Języka Polskiego PWNSprawdź jak piszemy: co tygodniowy czy cotygodniowy?. To słowo jest poprawne!. Zapraszamy do obejrzenia dwudziestego czwartego fotoprzeglądu tygodnia.Zobacz wybrane przez nas produkty dla hasła "pisownia słowa": unikatowe, personalizowane i ręcznie robione przedmioty z naszych sklepów.. Jednak poprawny zapis to "cotygodniowe" gdyż wszystkie określenia czasu z przyimkiem "co" należy pisać razem.. W Szkoleniu i Studiach dajemy Ci sześć praktycznych wskazówek, jak poprawnie pisać słowaco chwila, co tydzień, co rok, co roku, co dzień, co godzina, co miesiąc, co wieczór, co niedziela; co gorsza, co gorsze, co prędzej, co najmniej, co tchu, czym prędzej, co do (tego), co za (przygoda), kto zacz, tym bardziej, tym gorzej, tym lepiej..

Pisownia: cotygodniowy.

Odpowiedź brzmi "cotygodniowe", czyli pisane łącznie.. Toggle navigation SŁOWNIK POLSKI.. ⌕ Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. Szukaj: udało by się czy udałoby się?. PRZYMIOTNIKI: całotygodniowy, cotygodniowy, czterotygodniowy, jednotygodniowy, każdotygodniowy.Słowa z liter cotygodniowy.. co tygodniowy.. jakąkolwiek czy jaką kolwiek.. Poprawna pisownia i definicja w Słowniku Języka Polskiego - zasada pisowni co tygodniowy czy cotygodniowy.. Źle!. Dobrze!. jak najszybciej czy jaknajszybciej.. I tak łącznie zapisujemy następujące wyrazy: coraz cogodzinny codzienny codziennie cotygodniowy cotygodniowo comiesięczny comiesięcznie coroczny corocznie.Cotygodniowo języka polskiego PWN cotygodniowy «powtarzający się co tydzień».. Pomoc w grze scrabble.. KomentarzeNie wiesz jak napisać cotygodniowy?. Przykłady: Marii pomagają cotygodniowe spotkania z psychologiem.. Najprawdopodobniej biorą się one stąd, że mamy wyjątki od tej reguły..

Komentarze do słowa cotygodniowy.

Pisownia słowa "cotygodniowy" jest poprawna!. Wielu z nas może mieć niemały kłopot.. Podobna pisownia: .co • c/o • CO • Co • co • COO • coo • cò • có • cô • cỏ • cổ • cờ • ĉo • čo • ℅Skąd więc tak częste pomyłki w zapisie wyrażenia co najmniej (a także w zapisie wyżej wymienionego wyrażenia co najwyżej )?. Y można ułożyć poniższe słowa: 12 literowe słowa: cotygodniowy[19] 10 literowe słowa: tygodniowy[16], gonocytowi[15], tygodniowo[15] 9 literowe słowa: gotowiony[13 .Zapomniałeś złożyć cotygodniowy raport z konserwacji parków.. jak najmniej czy jaknajmniej.. Imi .Która forma jest właściwa?. W poniedziałki zapraszamy na "Alfabet etyki słowa" , cotygodniowy felieton poświęcony słowom-kluczom związanym z etyką językową.Zapraszamy do obejrzenia dwudziestego cotygodniowy fotoprzeglądu tygodnia.. Cotygodniowe kartkówki z chemii są męczące.. » Odmiana przez przypadki rzeczownika cotygodniowy.. Zapraszamy cotygodniowych obejrzenia dwudziestego szóstego fotoprzeglądu loteriada.pl kody promocyjne.. Zapraszamy do obejrzenia dwudziestego piątego fotoprzeglądu tygodnia.. Tagi dla antonimów słowa cotygodniowy : przeciwieństwo cotygodniowego , antonimy do słowa cotygodniowy , przeciwieństwo słowa cotygodniowy , antonim cotygodniowego , przeciwnie o cotygodniowym , antonimy do wyrazu .Tournée to wyprzedane bilety, owacje na stojąco cotygodniowy entuzjastyczne przyjęcie publiczności..

» Odmiana imienia cotygodniowy.

Wyjątkami są tutaj tylko wyrażenia będące zrostami, takie jak coraz, tymczasem, lub złożeniami: cotygodniowy, coroczny.W naszym słowniku wyrazów przeciwstawnych języka polskiego dla słowa cotygodniowy istnieje 1 wyraz przeciwstawny.. jakąś czy jakomś.Publikujemy tam m.in. literaturę, którą warto przeczytać, by poszerzyć swoją wiedzę na temat komunikacji etycznej, agresji językowej i odpowiedzialności za słowo.. Nakazuje to reguła mówiąca, że poszczególne człony wyrażenia zaimkowego, czyli połączenia zaimka i następującej po nim innej części mowy, piszemy rozdzielnie.Z Wikisłownika - wolnego słownika wielojęzycznego.. Robię cotygodniowy raport z przestępstwa w gazecie z jednym z mundurowych.. Więcej zasad pisowni i interpunkcji.Jak poprawić swoją pisownię?. Przykładowe zdania ze słowem "cotygodniowe" Koszulka dziecięca - Czerwone serce 89.99 PLNCodziennie/codzienny, cotygodniowy/cotygodniowo, comiesięczny/comiesięcznie, corocznie/coroczny - przysłówki i przymiotniki utworzone od wyrażeń zaimkowych takich jak: co dzień, co tydzień, co miesiąc, co rok należy zapisywać łącznie.Rymy do słowa "cotygodniowy".. W języku polskim wyrażenia zaimkowe (połączenia zaimka i innej części mowy) zapisujemy rozdzielnie - np. co najmniej, co tydzień, tym bardziej..

cotygodniowy.

Poniżej zostały umieszczone odnośniki do zewnętrznych słowników, w których znaleziono informacje związane ze słowem cotygodniowy: » Szukaj hasła cotygodniowy w Google.. Słownik języka polskiego cotygodniowy Zagraj z nami!. cotygodniowy - Tłumaczenie na hiszpański - polskich przykładów | Reverso Context Słownik języka polskiego pod red. Doroszewskiego cotygodniowy.. jak najszybsza czy jaknajszybsza.. Poprawnie.. cotygodniowy.. jak najszybsze czy jaknajszybsze.. Pisownia: co tygodniowy.. » Definicja słowa .COTYGODNIOWY - Słownik Scrabble Ponad 2,7 mln słów Anagramator - wyszukaj słowa z posiadanych liter Sprawdź dopuszczalność słowa Wygraj każdą grę!. Sprawdź pisownie w naszym słowniku.. udało by się .cotygodniowe Poprawna pisownia co tygodniowe Niepoprawna pisownia Poprawna forma to "cotygodniowe".. Pamela udawała młodą wdowę i odbierała cotygodniowy przekaz pocztowy .conajmniej Niepoprawna pisownia Zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego "co najmniej" powinniśmy zapisywać osobno, oddzielając partykułę wzmacniającą " co" od przysłówka " najmniej".. Reguła mówi, że przyimek "co" z określeniami czasu zapisujemy razem, dlatego też stosujemy łączną pisownię słowa "cotygodniowe".. Od teraz miłośnicy muzyki w Europie mogą po prostu włączyć Muzykę i słowa i słuchać tego, cotygodniowa sugeruje sama nazwa: podnoszącej na duchu muzyki i inspirujących słów, dzięki którym można lepiej przeżyć dzień sabatu.jak kolwiek czy jakkolwiek.. Zasady cotygodniowa i interpunkcji [] Cotygodniowe wyrażeń zaimkowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt